Вирощування квітів

Чому в’януть і червоніють пагони у декабриста(шлюмбергери)

Добрий день, мої передплатники і гості каналу! Декабрист або шлюмбергера – досить невибаглива рослина, цвіте красивими квітами зазвичай в грудні або січні. Якщо забезпечити рослині правильний догляд, то воно може радувати вас красивими квітами щороку. Але, незважаючи на свою невимогливість в утриманні – декабрист може піддатися нападкам шкідників і різних захворювань.

У цій статті ми детально розглянемо основні причини почервоніння і млявості листя у цього красивого квітки. Отже, почервоніння листя може спровокувати: яскраве сонячне світло. Декабрист не любить багато світла, так як в природі він росте в тіні дерев як епіфіт.

Тому для вирощування в домашніх умовах потрібно вибирати Західні або східні вікна, а в літній період краще переставити рослина на північну сторону квартири.Якщо не забезпечити декабристу затінення в літню пору, то на його листі з’являться плями фіолетового або червоного відтінку, поступово сегменти почервоніють повністю і почнуть опадати.Зростання нових сегментів.

Якщо кінчики листя почервоніли в весняний період, то тривогу бити рано, так як в цей час починається бурхливий ріст рослини. Почервоніння, в даному випадку, обумовлено утворенням нових сегментів.Неправильні підгодівлі.

Щоб квітка добре розвивався, його потрібно періодично підгодовувати, і робити це потрібно правильно. Вносити добрива починають з середини жовтня і перестають підгодовувати рослину після цвітіння. Для декабриста підійдуть добрива, призначені для кактусів і сукулентів.

Якщо листя почервоніли, і при цьому рослина здорове, то, швидше за все в грунті не вистачає фосфору.Надмірний полив. Рослина любить вологу, але при цьому перезволоження для нього згубно.

Варто поливати квітку часто, але не рясно – верхній шар земляної грудки повинен пересихати. Якщо з’являється застій вологи, то коріння рослини починають загнивати, що негайно позначається на відтінку листя – вона червоніє, і декабрист може загинути.Переохолодження.

Листя можуть почервоніти від недотримання температурного режиму, наприклад, протяги, під які потрапляє рослина при провітрюванні приміщення. Отримати переохолодження може не тільки наземна частина квітки, але і коріння.Листя у декабриста можуть в’янути в двох випадках: 1.

Інфекція. 2. Загнивання кореневої системи.

Як визначити, що у декабриста мляві м’які листя саме через інфекцію? Щоб дізнатися, чому в’януть листя у декабриста, пильно розгляньте підставу рослини. Якщо коренева шийка почала руйнуватися, значить, ви маєте справу з інфекцією. Адже при звичайному загниванні уражаються глибинні коріння.

Якщо все не дуже запущено і у декабриста мляві листя тільки-тільки з’явилися, то досить буде обробити рослина спеціальними лікувальними препаратами. Популярними з них є «Фітоспорін», «Максим», «Скор», «Топаз». Обробку проводите по всій рослині, не забуваючи і про кореневому підставі.

А, якщо ознак інфекції не виявлено, але листя все-таки м’які, тоді йде загнивання кореневої системи. Загнивання кореневої системи може спровокувати: занадто частий і рясний полив; занадто низькі або ж навпаки, високі температури повітря в приміщенні. Декабрист хоч і любить вологу, але все-таки грунт в горщику у нього повинна просихати.

При рясному поливі вода починає застоюватися і утворювати так зване “болото”. В умовах холоду кореневища починають гнити, а при сильній спеці коріння просто пріють або ж згоряють. У тому чи іншому випадку підземна частина рослини перестає нормально функціонувати і не може повноцінно забезпечувати надземну частину квітки.

Від цього і занепадають листові пластини. Пам’ятайте, що тепло йде не тільки від сонця, але і від обігрівальних приладів. Тому намагайтеся враховувати цей факт при виборі місця розташування шлюмбергери.
Всім удачі в квітникарстві! Якщо стаття була корисна, то ставте “палець вгору” спасибі!

Related posts

Leave a Comment